Zakończyliśmy montaż boksów Sport-Line w okolicach Pniew

6 marca 2020by Dariusz Wajs
f001_stajnia_pniewy_SMULDERS_PL.jpg

Fajna, kameralna stajnia położona w bezpośrednim sąsiedztwie z lasem. Tuż przy niej słup z bocianim gniazdem, a w tle rozciągające się łąki.

W takim oto sielankowym miejscu, w okolicach Pniew, mieliśmy przyjemność realizować zamówienie na boksy stajenne i bramy.

Boksy Sport-Line

Dostarczyliśmy 5 boksów typu Sport-Line o wymiarach 3×3,5 m. Jak łatwo policzyć, każdy z koni będzie miał do dyspozycji ponad 10 metrów kwadratowych powierzchni. Stajnia jest wysoka, nie ma ograniczenia w postaci obniżanego sufitu. To dodatkowy atut w kontekście dobrostanu koni.

Za wypełnienie boksów posłużyły deski z tworzywa w kolorze czarnym, które świetnie komponują się z powłoką cynkową boksów. Każdy z boksów wyposażyliśmy w półokrągłe żłoby oraz automatyczne poidła z osłonami.

Boksy stajenne Sport-Line

Bramy stajenne

Stajnia posiada dwie bramy zlokalizowane na obu końcach korytarza biegnącego pomiędzy boksami. Są to duże bramy, każda o wymiarach 3×3 m, malowane proszkowo, do połowy zabudowane deskami bambusowymi. Wyjątkowego uroku dodają tym bramom deski ułożone w krzyż.
Powyżej zabudowy znajdują się otwierane okna wyposażone w tzw. szyby bezpieczne (3 mm szkło / 0,38 mm folia / 3 mm szkło).

Brama stajenna

Stanowisko do pielęgnacji

Na końcu jednego z rzędów boksów znajduje się stanowisko pielęgnacyjne. Wyposażyliśmy je w słupki do uwiązu oraz ramię prysznicowe.

Boksy stajenne Sport-Line

Osłony na okna

Stajnia jest bardzo dobrze oświetlona światłem słonecznym. Trzy z pięciu boksów posiadają okna o wymiarach 1×1 m, które wyposażyliśmy w wyjmowane kratki zabezpieczające. Powyżej linii okien, tuż przy poddaszu, znajduje się dodatkowe okno. Dużo naturalnego światła wpada przez wspomniane już bramy stajenne. Każde ze skrzydeł posiada szybę o powierzchni blisko 1,5 m2.

Docelowo stajnia będzie wyposażona w światło sztuczne w postaci lamp – w każdym boksie po jednej oraz wiszące lampy w korytarzu.

Boksy stajenne Sport-Line

 

Brama stajenna

 

Przegroda Sport-Line

 

Boksy stajenne Sport-Line

Dariusz Wajs

RAKONIEWICE

Smulders Sp. z o.o.

ul. Grodziska 17 B
62-067 Rakoniewice
POLAND
0048 61 4441405

0048 61 4441318

office@smulders.pl

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Śledź naszą aktywność

Śledź naszą aktywność w mediach społecznościowych.