Boksy stajenne Sport-Line dla Stajni Wygoda

2 lipca 2019by Dariusz Wajs
f019_internal-stables_sport-line_SW_SMULDERS_PL-1280x853.jpg

W piątkowe przedpołudnie udaliśmy się z naszym aparatem do czarującej pod względem krajobrazu miejscowości Wygoda (gmina Buk), aby uwiecznić wnętrze nowo wybudowanej stajni którą wyposażyliśmy w okna, drzwi, bramy i boksy stajenne.

Jako, iż właścicielom Stajni Wygoda od samego początku jej istnienia przyświecała maksyma „Koń, jego zdrowie oraz dobre samopoczucie są zawsze w centrum naszej uwagi” musieliśmy sprostać temu wyzwaniu. Ale po kolei.

Stajnia Wygoda

Boksy stajenne wyposażyliśmy we fronty typu Sport-Line

Boksy stajenne wyposażyliśmy we fronty typu Sport-Line, cynkowane z poziomą deską i oknem w przesuwnych drzwiach. Dzięki temu konie mogą swobodnie wystawić głowę na korytarz i w ten sposób utrzymywać kontakt wzrokowy z innymi końmi. Wszystkie fronty zostały wyposażone w deski bambusowe, wyjątkowo wytrzymałe i twarde. Jeśli chodzi o poziom wytrzymałości porównywalne z drewnem dębowym, natomiast jeśli chodzi o poziom twardości to drewno bambusowe przewyższa pod tym względem drewno dębowe czy bukowe.

Internal stables Sport-Line

Ciekawym zabiegiem było zastosowanie deski bambusowej jako wykończenia powierzchni czołowej murowanych ścian oddzielających poszczególne boksy. Każdy z boksów został wyposażony w poidła typu Suevia 61 z których konie mogą czerpać wodę w dowolnej chwili przez 24 godziny na dobę. Każde z poideł zaopatrzyliśmy w osłony na same poidła jak i na węże doprowadzające wodę.

Okna stajnne

W każdym boksie znajduje się okno umożliwiające wyglądanie konia na zewnątrz stajni. Każde z okien jest otwierane na zewnątrz stajni, a także uchylne do wewnątrz pełniące rolę otworów nawiewnych tak bardzo istotnych przy grawitacji naturalnej.

Windows

Wszystkie okna są wyposażone w szyby bezpieczne 33.1 (3 milimetry szkło / 1 milimetr folia PVB / 3 milimetry szkło), dodatkową ochronę szyb stanowią rurki zabezpieczające, element wyjmowany na okoliczność np. umycia szyb.

Bramy i drzwi stajenne

Stajnia posiada dwie bramy zlokalizowane „na przestrzał” – jedna z nich prowadzi bezpośrednio na padok. Obie bramy są cynkowane i wypełnione do połowy deskami bambusowymi. Podobnie jak w oknach tak i tutaj zastosowaliśmy szyby bezpieczne, dodatkowo chronione przez rurki zabezpieczające.

Barn door

Bezpośrednio ze stajni można przejść do ujeżdżalni. Pierwotnie klient chciał zastosować tutaj drzwi przesuwne, ale ostatecznie zdecydował się na drzwi zawiasowe – całe zabudowane. Za wypełnienie – podobnie jak w innych produktach – posłużyły deski bambusowe o grubości 32 mm. Po przeciwległej stronie (wejście z zewnątrz do ujeżdżalni) zlokalizowano drugie drzwi, zabudowane do połowy z szybą bezpieczną.

Door

Całość wygląda imponująco. Uroku temu wyjątkowemu miejscu dodaje drugi budynek z imitacją muru pruskiego, w którym mieści się część administracyjna ośrodka, a także druga stajnia.

Na zakończenie warto dodać, iż Stajnia Wygoda jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę nimieckiej stadniny Gestüt Bonhomme w dystrybucji nasienia ogierów oraz sprzedaży koni ujeżdżeniowych i skokowych.

Więcej zdjęć zdjęć dotyczących tej realizacji znajdziecie tutaj: Stajnia Wygoda

Dariusz Wajs

RAKONIEWICE

Smulders Sp. z o.o.

ul. Grodziska 17 B
62-067 Rakoniewice
POLAND
0048 61 4441405

0048 61 4441318

office@smulders.pl

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Śledź naszą aktywność

Śledź naszą aktywność w mediach społecznościowych.